• Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
  • Mainbody Dark Theme
  • Mainbody Light Theme
  • Layout: 2 Left columns + Mainbody
  • Layout: Mainbody + 2 Right columns

על הקשר בין מרחק והצלחה בעבודה

מזה 20 שנה ויותר שאנו עוסקים הלכה-למעשה בגיוס אנשי מכירות, השמת אנשי מכירות ועוד.

20 שנה ויותר אינן זמן מבוטל ,  ניתן ללמוד מהם על מגמות בשוק העבודה,  על מגמות בהתנהגות משתנה מצד מעסיקים וכן – מצד מחפשי העבודה.

המאמר הזה ידון בסוגיה שעלי להודות כי מצאה אותנו לא לגמרי מוכנים:  המרחק ממקום העבודה.

במאמר זהה נדון בשאלות:

עד כמה זה חשוב לעובדים שמקום העבודה יהא קרוב כמה שניתן אל ביתם.

מה המשקל של כסף בהחלטה על הגדלת מרחק העבדה מהבית ועוד.

נתחיל במספר עובדות :  למרחק חשיבות רבה על ההחלטה אם לקחת מקום עבודה זה או אחר או להעדיף מקום עבודה אחד על פני השני.

מבלי שנבצע מחקר מדעי שבו יש להיצמד לכללי בדיקה ברורים נאמר כי מהשיחות הרבות (מאות רבות אם לדייק) שערכנו עם מועמדים לתפקידים שונים גילינו כי אחת השאלות שהמועמדים שואלים הינה: ״מה המרחק מהעבודה אל ביתי״.

נודה על האמת, גילינו כי השאלה הזו הלכה והפכה להיות חשובה ככל שהשנים חלפו ופה ישנה עובדה מעניינת:  פעם כשלפחות אנשים היו רכבים, התחבורה הייתה ללא ספק עוד פחות טובה, הכבישים היו פחות איכותיים עדיין המרחק היווה רק חלק קטן מהשיקולים האם לקחת ואו להעדיף מקום זה או אחר,  במקום השיקול ׳מה המרחק׳ אנשים העדיפו לשאול:  ״מה היכולת שלי להתמיד במקום העבודה?״, ״מה הסיכוי שלי להתקדם במקום העבודה?״, ״עד כמה מקום העבודה יספק אותי?״.

השנים שחלפו הובילו את העובדים למסקנה כי השאלות הללו חשובות ככל שתהיינה חשובות אך ישנן שאלות חשובות לא פחות:  ״מה יצא לי כאן ועכשיו מבחינת ההכנסה במקום העבודה?״, ,״עד כמה מקום העבודה החדש טוב ממקום העבודה הנוכחי שלי?״.

נזכיר את תורת החליפין

כמו תמיד תודה גדולה ל ויקיפדיה https://he.wikipedia.org

על פי ויקיפדיה:

תאוריית החליפין החברתי -הגורסת כי האדם שואל את עצמו האם יש תמורה להשקעה, התפיסה של תמורה והשקעה היא אישית ולא בהכרח אובייקטיבית.

סוגי השוואות

השוואה של עצמי לאחר בארגון שלי

השוואה של עצמי לאחר בארגון אחר

השוואה של עצמי ביחס למצבי בתפקידים קודמים

השוואה של עצמי למישהו הנמצא במצבי במקום אחר

ותק - עובדים ותיקים נוטים להשוות את עצמם לוותיקים אחרים בארגון, ועובדים חדשים נוטים להשוות את עצמם לעצמם בתפקידים קודמים בארגון או מחוצה לו.

דרגה - בכירים נוהגים להשוות את עצמם לבכירים בארגונים שונים

השנים האחרונות הפכו את כלל החברה לפחות נאמנים למוצר/מותג/נותן שירות וכן למקומות עבודה.

אם פעם לא היה מקובל לשאול: ״מה יוצא לי מזה שאני נוסע מרחק גדול לעבודה?״. ו ״האם עלי לשמור אמונים למקום עבודה, רק בשל העובדה שהוא מסכים להעסיק אותי?״, היום כלל השאלות שהנן חלק מתורת החליפין הפכו רלוונטיות ולגיטימיות.

אנחנו רואים כי עם השנים התפיסה של ׳מקום עבודה עד הפנסיה׳ הפכה לביזארית ממש ואנשים שנמצאים 4-5 שנים במקום אחד נחשבים ׳יציבים תעסוקתית׳.

אשר על כן ולעניינינו אנו,  לשאלה ״האם להיות במקום עבודה זה או אחר״?  וכן ״האם להחליף מקום עבודה״? נכנסים משתנים רבים נוספים:  ״כמה זמן עלי להשקיע בהגעה למקום עבודה ובחזרה ממנו״?

אם לכל משתנה יש מחיר הרי שסעיף המרחק הפך להיות משתנה חשוב.  אפילו חשוב מאוד.

כמובן שהבלבול מה באמת חשוב הפך את העניין לקיצוני בחלק מן המקרים.

זכורים לנו מקרים של עובד אשר לא היה מוכן לשמוע על נסיעה של 10 ק״מ לכל כיוון אף שהוצע לו להיות מנהל בחברה שלה סניף בעיר אחרת במקום להיות עובד זוטר בעיר מגוריו באותה חברה.   כל ניסיוננו להסביר לו כי הדבר לא רק מותיר למשפחתו יותר כסף אלא אף מקדם אותו מבחינת קריירה לא צלחו.   הוא התעקש כי הוא לא מוכן לעבוד בעיר אחרת זולת בעיר בה הוא גר.   זכותו , ועדיין - מוזר.

עובדת שהגיע לראיון עבודה והתקשרה כשהיא מתחת לבית המשרדים בה היה לה הריאיון.  היא התקשרה, התנצלה והסבירה בנימוס כי על פיWAZE   המרחק מהאוטובוס למשרד הנו 300 מטרים.  והיא , כך אמרה לנו:  ״לא הולכת 300 מטרים למקום עבודה״.  זכותה.

עובד אשר הגיע למקום עבודה שהיה ׳בדיוק מה שחיפש׳. הכול התאים כל כך ואפילו היה לו רכב, אלא שהיה עליו להחנות את הרכב בטווח של 400-500 מטרים ממקום העבודה , וויתר על מקום העבודה הנוכחי.  יכולתי להבין אותו לו מקום העבודה לא היה ׳בדיוק מה שחיפש׳. זכותו.

נקודת אור קטנה ולא אופטימית:   שמנו לב שזה עניין של ברירה:  אנשים שמגיעים לגיל שבו הביקוש יורד, אנשים שלא הצליחו לייצר קו רציף של עבודות, אנשים שלא השכילו לבסס את עצמם וכל מי ש: ׳פחות מבוקש׳.  הופך להיות פחות בררן ומוכן לנסוע במספר אוטובוסים, ללכת יותר מ 300 מטרים למקום עבודה ועוד.   או במילים אחרות:   ׳כשאין ברירה אין ברירה׳.

טיפ קטן: שימו את סעיף המרחק בתחתית השיקולים ושאלו את עצמיכם שאלה אחת חשובה ומכריעה:  ׳עד כמה מקום העבודה עשוי לתרום לכם מבחינת התפתחות הקריירה״?  אחר כך בדקו את היכולת להתפרנס טוב יותר ממקומות אחרים ורק בסוף שימו את סעיף המרחק.

אז מדוע הכותרת של המאמר הינה :   על הקשר של מרחק והצלחה?   כיוון ומי ששם את השיקולים שלא על פי המשקל הנכון ושם את המרחק כמשתנה חשוב מכפי שהוא עשוי לקחת את ההחלטות הלא נכונות וסיכוייו להצליח קטנים באופן משמעותי.

 

 

 

 

 

 

name
phone
email
 checkboxinfo
 
checkbox1 checkbox3
 
checkbox2 checkbox4